O nás

Kdo jsme, jak jsme vznikli a kam míříme?

Myšlenka na důkladný a kvalitní monitoring teplot v chladících zařízeních přišla ruku v ruce se strachem o velmi vzácný produkt… kozí kolostrum. Společnost Betula Pendula, ve které jsem byl zakládajicím členem, vykupovala mlezivo, které je nenahraditelnou surovinou kolostra, z mnoha kozích farem.. Sběr je však možný jen v určitém ročním období a než dojde ke zpracování musí být uskladněno ve zmrazené podobě.

Po výkupech se naplnily mrazáky i obří lodní mrazírenský kontejner, což bylo super, jenže možná ne každý ví, že tyto zařízení přibližně jednou denně zatopí a tím odmrazují výparníky… Já to vím a právě v téhle době jsem vždy trnul, zda kontejner začne opět mrazit nebo bude pokračovat v topení… Tím by se několik tun této velmi vzácné a drahé tekutiny rozpustila a znehodnotila…. a do dalšího sběru by tak nebylo z čeho kozí kolostrum vyrábět…

Všechny tehdy dostupné systémy kontroly a hlídání teploty byly složité a drahé, zpravidla vyžadovaly instalaci serveru a ke všemu neodpovídaly mým představám o dokonalé kontrole.

Systém hlídání od renomovaného dodavatele zabezpečovacích systémů sice vždy spustil poplach při překročení teplotního limitu, ale již neuměl poplach odvolat, když byl výparník po krátké době odmrazen a naběhl zpět do správného režimu. Většinou právě v případě jednodenního cyklu odmrazování výparníku, kdy nebyl důvod k obavám o uskladněný materiál.

Obcházení / odečítání teploměrů a zapisování teplot do tabulek v sešitu bylo dobré tak akorát na oko pro kontrolni úřady, ale prakticky i fakticky k ničemu. Dohledat historii průběhu teplot, být včas informován o problému a ten okamžitě řešit nebylo možné !

Proto jsem si, na základě těchto zkušenností a poznatků, spolu s programátory vytvořil monitoring teplot vlastní.